Blog firmowy

Aktualne trendy w osłonach okiennych

Obecne trendy w osłonach i dekoracjach okien podążają w kierunku prostoty, minimalizmowi oraz komfortowi w użytkowaniu.

czytaj więcej ›

Porównanie bram garażowych

Nowa brama garażowa to spory wydatek. Planując zakup, należy zastanowić się nie tylko nad kolorem i rozmiarem bramy, ale przede wszystkim jaki typ bramy wybrać. Podstawowymi rodzajami bram są: rozwierne, uchylne, segmentowe i rolowane.
czytaj więcej ›

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Zabezpieczenia dostępne obecnie na rynku, pozwalają zdecydowanie lepiej chronić dom lub firmę. Rolety zewnętrzne antywłamaniowe pozwalają na realne wzmocnienie bezpieczeństwa budynku, który użytkujemy.

czytaj więcej ›

Rodzaje osłon zewnętrznych

Osłony okienne zewnętrzne pozwalają uchronić wnętrze mieszkania od silnego letniego słońca, ograniczają nagrzewanie się wnętrza budynku, pozwalają na dyskrecję w domu i zmniejszenie kosztów ogrzewania w zimowym sezonie. Jest wiele innych korzyści z posiadania osłon okiennych, co sprawia, że stają się coraz popularniejsze.
czytaj więcej ›

Na jakim etapie budowy domu montować rolety i bramę?

Podczas budowy domu, ważną rolę odgrywa przemyślany harmonogram prac, który pozwala uniknąć błędów i poprawek budowlanych.
czytaj więcej ›

Jaki typ rolet dla domu energooszczędnego?

Domy pasywne pozwalają na zminimalizowanie zużycia energii podczas eksploatacji. Ideą tego typu budownictwa jest ograniczenie strat ciepła oraz zwiększenie zysków energetycznych.

czytaj więcej ›

Rolety w inteligentnym domu

Sterowanie roletami zewnętrznymi w inteligentnym domu, dzięki rozwojowi technologi nabrało nowego wymiaru. Podnoszenie i opuszczanie rolety pilotem z kanapy to już standard, obecnie mamy do wyboru nowe opcję znacznie bardziej rozbudowane.

czytaj więcej ›

Jak bezpiecznie użytkować bramę?

Zastanawiasz się jak bezpiecznie użytkować bramę garażową? Poniżej prezentujemy zbiór rad, dzięki którym użytkownicy będą bezpieczni a brama będzie poprawnie funkcjonowała przez długi czas.

czytaj więcej ›

Żywotność i jakość bramy

Każdy podczas zakupu produktu oczekuje, by dana rzecz służyła jak najdłużej i bez awarii. W przypadku bram bardzo wiele zależy od użytkowników konkretnej bramy.
czytaj więcej ›

Rolety zewnętrzne screen

Osłony okienne to wspaniałe rozwiązanie, które niesie wiele korzyści. Obecnie najpopularniejszymi osłonami do stosowania na zewnątrz budynku są rolety zewnętrzne, ale coraz modniejsze stają się rolety materiałowe zewnętrzne typu screen.

czytaj więcej ›

Wymiana linki sterowania ręcznego rolety zewnętrznej

Lubisz majsterkować i masz podstawowe narzędzia a do tego jesteś osobą cierpliwą? na pewno dasz sobie radę z wymianą linki sterowania ręcznego, jeżeli jednak nie wiesz nawet jakie masz narzędzia w garażu a do tego na samą myśl o remoncie robi Ci się słabo, lepiej zamówić profesjonalny serwis.

czytaj więcej ›

Jak zabezpieczyć basen przed zimą?

Pora roku nie zachęca do myślenia już teraz o zimie, ale zdając sobie sprawę, że pośpiech jest złym doradcą warto wcześniej zastanowić się jak zabezpieczyć swój basen przed zimą.
czytaj więcej ›

Czas aluminium

Każdy kto jest związany z budownictwem, remontował dom lub interesuje się nowościami architektonicznymi na pewno zdaje sobie sprawę z szerokiego zastosowania profili aluminiowych, które wykorzystuje się w obszarze fasad, żaluzji, mebli, okien, balustrad, konstrukcji i wielu innych.
czytaj więcej ›

Najczęstsze błędy podczas zamawiania bram garażowych segmentowych

Doświadczenie pokazuje, że błędy podczas zamawiania bramy mogą sporo kosztować, dlatego warto zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami. 

czytaj więcej ›

Jaki typ rolety zewnętrznej wybrać do domu?

Rolety zewnętrzne cały czas zwiększają swoją popularność, dzięki nim możemy ograniczyć wydatki na ogrzewanie, poczuć intymność w domu, zmniejszyć hałasy zewnętrzne, zwiększyć bezpieczeństwo oraz zatrzymać gorące letnie powietrze. 

W naszej ofercie proponujemy 3 typy rolet zewnętrznych: natynkowe, podtynkowe, naokienne. 
czytaj więcej ›

Sposób na natrętne owady w lecie? Rolety z wbudowaną moskitierą

Szukacie sposobu na natrętne owady, przeszkadzające w odpoczynku na Waszym tarasie, werandzie lub po prostu nachalnie wlatujące do domu przez otwarte okna? Jeśli tak, to być może warto pomyśleć o zabezpieczeniu okien moskitierą. Ale nie taką montowaną na stałe, którą trzeba zrywać po zakończeniu sezonu – mamy na myśli znacznie nowocześniejsze rozwiązanie.

czytaj więcej ›

3 korzyści z rolet sterowanych bezprzewodowo

Zwykle rolety kojarzą nam się z mozolnym ciągnięciem za sznurek, kręceniem korbką i topornością działania mechanizmu. Do tego każda z tych czynności zabiera czas i siły, które zawsze można przeznaczyć na coś innego. W poniższym tekście dowiecie się, dlaczego warto zainwestować w rolety otwierane automatycznie.

czytaj więcej ›

Garaż, a jednocześnie magazyn – jaki typ bramy zamontować?

Załóżmy, że w garażu, oprócz samochodu, trzymasz sporo innych rzeczy. Narzędzia, akcesoria do pielęgnacji samochodu, zimowe opony, rower – to tylko kilka rzeczy, które można nieraz znaleźć w naszych garażach. Gdy ilość gratów zaczyna narastać, a pomieszczenie przeznaczone do przechowywania samochodu zamienia się w magazyn, bardzo ważną kwestią jest właściwe domknięcie pomieszczenia.

czytaj więcej ›

Lakierowanie proszkowe – łatwy sposób na dekorację i zabezpieczenie profili aluminiowych

Zastanawiasz się, w jaki sposób nadać indywidualny charakter swojej bramie garażowej lub rolecie? Zmiana koloru profili za pomocą zwykłego malowania to kiepski pomysł, ponieważ takie działanie jest nietrwałe i często może więcej zaszkodzić niż pomóc. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na zmianę wyglądu paneli aluminiowych – lakierowanie proszkowe.


czytaj więcej ›

Lato w pełni – zabezpiecz swoje poddasze przed upałami

Poddasze to miejsce, które wielu ludziom nadal kojarzy się z ciemnym strychem lub nagrzanym piekarnikiem, w którym nie da się wytrzymać w lecie. Jeżeli planujemy adaptację poddasza, najlepiej jest zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą i zbytnim nasłonecznieniem za pomocą rolet zewnętrznych montowanych na dachu.


czytaj więcej ›

Czyszczenie rolet zewnętrznych - na co należy zwracać uwagę?

Rolety zewnętrzne to element naszego domu lub biura, który jest narażony na wyjątkowo mocne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Warto więc o nie dbać, by nie tylko ładnie wyglądały, ale również były trwałe i nie psuły się. Na szczęście pielęgnacja i konserwacja rolet to nic trudnego – ale o tym w dalszej części tekstu.


czytaj więcej ›

Jak zadbać o bramę garażową?

Brama garażowa to nie tylko istotny element jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego domu, ale również wizytówka - regularnie czyszczona i zadbana budzi podziw i zazdrość naszych gości i sąsiadów. O czym zatem należy pamiętać, jeśli chcemy utrzymać odpowiednią czystość i prawidłowe działanie naszej bramy?
czytaj więcej ›

Jak zapobiegać wypadkom w przydomowym basenie?

Wielu z nas marzy o własnym przydomowym basenie. Gdy już udaje się spełnić to marzenie i na naszym podwórku pojawia się nowy obiekt, jednocześnie pojawiają się wątpliwości. Basen sam w sobie to nie tylko wspaniałe miejsce przy którym zrelaksować się może cała rodzina, ale także bywa miejscem, przy którym trzeba być szczególnie ostrożnym.
czytaj więcej ›

5 korzyści z posiadania systemu roletowego

Rolety zewnętrzne to nowoczesne rozwiązanie w budownictwie, zdobywające powoli coraz większą popularność u architektów, właścicieli biur użytkowych czy też u każdego, kto chce w nie wyposażyć swój dom. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto jest montować rolety tego typu, zapraszamy do lektury poniższego tekstu – na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości. Opisujemy w nim 5 podstawowych zalet z użytkowania rolet zewnętrznych, zarówno z pozycji właściciela domu, jak i obiektu użytkowego.
czytaj więcej ›